Lepší vzájemná bilance s Hradcem Králové, který v úterý nestačil doma na o „desítku“ bojující Zlín (1:3) mu dovoluje oproti Východočechům i jeden bod ztratit.

Pozor, ale nemusíme ještě s Hradcem hrát ve čtvrtfinále. Kometa na něj ztrácí tři body a má lepší vzájemné zápasy.

Jinak ale situace mluví pro Hradec: Kometa jede do Olomouce, která ještě bojuje o play off, a Hradec do Chomutova, který již nemůže skončit jiný než sedmý.

Verva zamíří do Pardubic, které navzdory šesti zápasům v play out už jistojistě čeká zrádná baráž. Ale prohrát nechce nikdo, zejména doma.

Čtvrté místo by bylo velkým úspěchem samo o sobě. Už proto, že vyjadřuje výsledek půlročního snažení týmu.
Jen dvakrát od sezóny 2000/2001, kdy se hraje stávajícím systémem, skončil Litvínov lépe: v ročníku 20008/9 třetí a před dvěma lety druhý.

Nehledě k tomu, že předsezónní prognózy, včetně těch fanouškovských, byly o poznání horší. Deník Sport kupříkladu tipoval Vervu na 8. místo.

František Lukeš ukončil čekání na svůj čtyřicátý kanadský bod v sezóně, přihrál obránci Sørvikovi na vedoucí gól. Srovnání Liberce v 55. minutě nakonec tolik nemrzelo, Kubát v nájezdech zajistil týmu páté vítězství ze šesti zápasů po reprezentační přestávce.

Do sestavy se i v souvislosti se (snad alespoň v některých případech dočasnou) marodkou znovu zapojili Petrásek, Frolo, J. Doležal, což před náročným play off vůbec nemusí být na škodu.

Čtvrté místo zároveň znamená v sérii, která začne v pondělí 13. března, start v domácím prostředí.
Je to výhoda?

Brankář Michael Petrásek, který v úterý od mistra inkasoval jediný gól, v tom velké plus nevidí: „Já to moc za výhodu nepovažuju, začínat doma. Ale jiní kluci asi ano.“
Pochvaloval si: "Ze zápasů, co jsem v sezóně odchytal, tenhle kluci zezadu odehráli asi nejlépe."

Po rozuzlení boje o poslední volné místo v „šestce“, které urvala Kometa, se jinak v 52. kole pozornost soustředí hlavně na „desítku“.

Nejblíže k poslednímu volnému místu má Plzeň, která hraje na ledě již jistě třetí Sparty. Zápas bude vysílat ČT.
O něco horší pozici má Zlín, který sice hostí předposlední Karlovy Vary, ale přece jen ztrácí dva body.
Spíše teorie dává stále ještě šanci i Olomouci, která ztrácí tři body a hostí Kometu.