Verva v neděli vyhrála počtvrté za sebou, doma pak dokonce popáté v řadě. Tým vyrovnal svou nejvyšší výhru v sezóně (předtím v únoru v Brně také 6:1). Pardubicím, které k utkání přistoupily s maximální koncentrací a podpořit je přijela spousta fanoušků, zkazil oslavu záchrany.

V útoku se prosadila hlavně nově sestavená první formace Duda (1+2) – Hanzl (0+2) – Lukeš (2+0). Dvakrát asistoval také Piroš, první branku v sezóně zaznamenal Lukáš Válek. Týmu pro zranění scházeli Hübl, Jánský a Jiří Doležal.

Po záchraně a ukončení sezóny Mostu oblékli z jeho kádru znovu žlutočerný dres již dříve obránce Kamil Černý, v neděli pak útočník Ondřej Havlíček a připraven do hry byl i další útočník Ivan Řehoř.

Pokud by Pardubice v pátečním 6. kole doma s Karlovými Vary prohrály, žila by šance Vervy, i kdyby se její utkání v Ostravě prodlužovalo. Litvínov potřebuje na soupeře získat alespoň dva body.

Nyní ztrácí jeden a vzájemné zápasy, které rozhodují v případě bodové rovnosti, jsou: 1:2, 4:3sn, 3:2sn, 1:2, 3:4sn, 6:1. Tedy na body 8:10. Nemá cenu spekulovat ve smyslu co by – kdyby. Šance stále je a jak zaznělo od hráčů i trenérů v neděli večer: je potřeba hlavně zvládnout svůj zápas, pak se teprve můžeme ohlížet na druhé utkání.

Jak se dosud dařilo jednotlivým týmům v play out? Samostatná tabulka této části Tipsport extraligy je zajímavá:
1. Litvínov    11 bodů
2. Pardubice 10
3. Vítkovice    8
4. K. Vary       1

Pokud se HCVL v pátek dostane před Pardubice, zachránil se a sezóna pro něj končí. V opačném případě rozehraje v úterý 29. března doma baráž utkáním s týmem z WSM ligy. Jistými účastníky baráže již jsou Karlovy Vary z Tipsport extraligy a Slavia Praha z WSM ligy. Dukla Jihlava se jím může stát dnes.

Již zachráněné Vítkovice zvou na páteční utkání akcí pro všechny fanoušky – kdo přijde s věcmi či oblečením připomínající Velikonoce či jejich tématiku, má vstup zdarma. Pro ostatní zůstává cena vstupenky 50 Kč.