Po dobrém startu v podobě výhry v Olomouci přišly tři porážky, se Zlínem, v Třinci a v derby doma s Chomutovem.
Z toho rezultoval v tabulce pokles na 11. místo s nebezpečným přiblížením jejího chvostu.

Až neděle rozjasnila mysl žlutočerných fanoušků, dva body z Boleslavi jsou povzbuzením. Ukázaly cestu. Teď jen se po ní vydat...

Čeká perná práce, to je jediná jistota. 301 odehraných minut ukázalo, že jen maximální bojovnost a koncentrace na každou vteřinu zápasu ruku v ruce s herní disciplínou mohou vést k úspěchu. Až na duel s Chomutovem mužstvo nepodalo špatné výkony.

Verva inkasovala už 127 trestných minut (včetně vyšších trestů), zatímco jejích pět soupeřů dohromady jen 66.
Poměr dvouminutových trestů je 31:23. Tady jsou rezervy.

Tým nasadil do hry už tři brankáře. Téměř celé čtyři zápasy v pouhých osmi dnech odchytal s úspěšností zásahů téměř 91 procent Jaroslav Janus. Na jednu třetinu ho vystřídal Tomáš Halász.

Posledně si Janus odpočinul a solidně ho v Boleslavi zastoupil Jaroslav Hübl.
Tipnete si, kdo bude chytat v pátek?

Tradiční tahouni týmu – Viktor Hübl s Františkem Lukešem – se v úvodu sezóny bodově prosazují. Oba patří se 6 body k nejproduktivnějším hráčům soutěže a Hübl se čtyřmi góly mezi trojici nejlepších střelců. První góly už mají na kontě i letní akvizice Nejezchleb a Černý.

Trenérům v posledním zápase vyšel tah se změnami v sestavě. Mužstvo se jimi oživilo a dosáhlo na druhé venkovní vítězství. Opticky se zdálo být lepší soupeře, který si dva dny předtím připsal skalp Zlína.

Stále platí – jsme na začátku, zápasů zbývá moc a tři neúspěchy ani opačná série sezónu nerozhodují. Všechno se dá zlepšovat.

Vervu nyní čeká v pátek doma rozjetý královéhradecký Mountfield. Přijde první domácí výhra?

V úterý pak cesta na horký led brněnské Komety a s měsícem září se Litvínov rozloučí v pátek 30. září televizním zápasem s vítkovickou Riderou (17:10).