Vítězství v neděli nad Mladou Boleslaví a v úterý v Chomutově jsou hlavně povzbuzením, v tabulce tolik neznamenají. Ale to už bylo známo předem.

V posledních čtyřech kolech hrál tým vyrovnané zápasy a třikrát v nich bodoval. Je stále poslední, ale zlepšil se, to je teď podstatné.

Tak ještě dosáhnout na tříbodovou výhru! Ta poslední už je hodně vousatá, 28. prosince v Mladé Boleslavi 2:0. A doma trvá čekání na úspěch v šedesáti minutách ještě déle, od zmiňovaného 19. listopadu.

Na vyhnutí se baráži by musel Litvínov v posledních devíti kolech (tři v základní části a šest ve skupině o umístění na 11. až 14. místě) zlikvidovat čtrnáctibodovou ztrátu na Mladou Boleslav a zároveň čtyřbodovou na Jihlavu (ta má navíc o zápas méně).
Těžký úkol. Ale proč naději dál neživit.

Z marodky se v poslední době postupně vrátili Jurčík, Jánský, Černý, Sorvik, během pauzy by se to mohlo povést u Petráska.
Tým výrazně zlepšil disciplínu, proti Chomutovu i přesilovky a o zlepšené psychice svědčí fakt, že v posledním utkání třikrát srovnal náskok soupeře, který přitom vyhrát nutně potřeboval.

Viktor Hübl se vyšplhal do první desítky kanadského bodování Tipsport extraligy (9. místo), přes absenci v sedmi zápasech.

Karel Kubát těsně drží třetí místo mezi všemi obránci soutěže, chyběl přitom v osmi kolech.

I ve svém šestém utkání v litvínovském dresu bodoval slovenský forvard Juraj Mikúš, naposledy nejvýrazněji (2+1).