To je resumé z posledního víkendu, v němž tým získal velmi cenných pět bodů.

Kdyby přivezl bod z Vítkovic a pak rozstřílel Karlovy Vary, byla by asi spokojenost, i když by do tabulky přibylo o jeden bod méně než byla víkendová realita.
Z tohoto pohledu je nakonec třeba se dívat na pětibodový zisk, byť zahrnuje i malou ztrátu, způsobenou posledním týmem tabulky. Ona se navíc večer ukázala ziskem, když Chomutov nedokázal bodovat na ledě oslabené Olomouce.

Minimálně pro nejbližší dny se tak souboj o „šestku“ zúžil na Kometu a Piráty, které na hranici 6. a 7. místa dělí jen jediný bod (v 51. kole hrají spolu v Brně).

Ale pozor, ani pro Vervu ještě vyhráno není, byť zároveň ztrácí shodně jen dva body na čtvrtý Hradec i na třetí Spartu (ta má o zápas méně).

Hodně napoví, hlavně v situaci kolem desáté příčky, dvě úterní dohrávky. Tabulku před finišem konečně srovnají zápasy Vítkovice – Zlín a Sparta – Olomouc.

Po Martinu Hanzlovi (tři góly ve třech zápasech 44. až 46. kola) převzal střeleckou štafetu další útočník druhé formace Jakub Černý (tři góly ve třech zápasech 46. až 48. kola): "Na mantinelu byl před vyrovnáním špatný odraz puku, bohužel," ohlížel se za druhým gólem soupeře.

K celkové situaci uvedl: "Rozhodující byl asi obrat v zápase s Brnem, psychicky nám to pomohlo. Ve Vítkovicích jsme pak vybojovali vítězství a ani dnes to nebylo nic jednoduchého, takže dva body nakonec určitě bereme. Čeká nás ještě hodně těžké práce."

Předchozí domácí duel s Kometou (5:3) rozhodl obránce Pilař (2+0), ten poslední jeho o generaci mladší kolega Pavlík (1+1). Dvoubodoví byli v neděli i Hübl (1+1) a R. Hanzl (0+2).

Udrží-li Litvínov vítěznou sérii po reprezentační přestávce i v pátek proti Plzni, může se znovu přiblížit cíli. V případě dalšího tříbodového odskoku Chomutovu (ten hraje v pátek ve Zlíně) i rozhodnout.

Je v tom trochu hořkosti, když se hraje prodloužení po vedení před třetí třetinou, ale nakonec žlutočerný tým alespoň znovu vylepšil svou skvělou bilanci v prodlouženích.
Remízu po 60 minutách zaznamenal v neděli potřinácté v sezóně a druhý bod si připsal po dvanácté! (10x v prodloužení - extraligový rekord, a 2x po samostatných nájezdech). Prohrál jen jednou, v prodloužení doma s Třincem.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Po pátečním zápase s Plzní míří v neděli HCVL do Prahy k odpolednímu duelu se Spartou (15:00). Ropáci pořádají autobusový zájezd.