Ten se ale stále dramatizuje.

Vždycky se doporučuje dívat se v tabulce hlavně dolů. Pomineme-li týmy s o něco větším náskokem, jako jsou Hradec (navíc ve velmi dobré formě, třikrát za sebou vyhrál) a Spartu (navíc má o zápas méně), jsou nyní čtyři adepti na dvě volná místa. Vítkovice jsou -5 bodů, ale se zápasem k dobru.

„V boji o „šestku“ jsme si pomohli, ale potřebujeme to potvrdit a z Vítkovic aspoň nějaký bod odvézt,“ přemýšlel po středečním zápase autor dvou gólových asistencí na obratové góly (z 2:3 na 4:3) útočník Robin Hanzl.

„Je to jen krok, zápasů zbývá ještě hodně,“ přidal autor vítězné branky Jakub Černý.

Z kabiny se také ozývaly hlasy, že po téměř desetidenní pauze byl tým nerozehraný.
„Já jsem měl vlastně první přestávku v sezóně, takže jsem si nejprve užil tři dny volna,“ ohlédl se Robin Hanzl. „Pak jsme trénovali, fyzička se v této fázi spíš udržuje, než doplňuje. Teď se projeví hlavně to, jak jsme se připravovali v létě. Dnes jsme zápas obrátili, tak bychom sil měli mít dost. Je super, že jsme navíc zápas otočili, mohlo by nám to pomoci.“

Do hry se vrátil po pauze v tuctu zápasech obránce Sørvik a hned si připsal gólovou asistenci. S Pavelkou odehráli zápas s bilancí v plus/mínus bodech +2. Mužem večera byl dvougólový obránce Pilař.

Litvínov ve středu ukončil čtyřzápasové čekání na plnohodnotnou domácí výhru. Předtím v duelech s Pardubicemi, Olomoucí, Třincem a Mladou Boleslaví (více či méně) ztrácel.

Důkaz vyrovnanosti tabulky? Mužstvo mělo před středou náskok, vyhrálo a přesto může v pátek večer v případě porážky v Ostravě a výher Komety doma nad Pardubicemi a Chomutova doma nad Třincem ze „šestky“ o skóre vypadnout.
Tedy - jen teoreticky, protože po 52. kole rozhodují v případě bodové rovnosti vzájemné zápasy a ty má Verva s Chomutovem lepší. Náskok je tak vlastně čtyřbodový.

Obě dosavadní přímé bitvy, v Chomutově a s Kometou, žlutočerní zvládli. V pátek je čeká třetí.

Můžete počítat a přemítat.
Pomůže si tým ve Vítkovicích?
Zvládne v neděli ošidný duel s karlovarskou Energií?
Stačily by jen domácí výhry?

K litvínovské definitivě účasti v play off jako takovému (náskok na 11. místo) už každopádně chybí jen krůček.