Za výhrou šel tým disciplinovaně. Ve vypjatém a bojovném utkání se provinil jen třemi fauly (čtvrté vyloučení bylo za příliš mnoho hráčů na ledě), zatímco soupeř se provinil pětkrát (čtyři vyloučení a jedno signalizované, při kterém Litvínov vstřelil gól).

V této souvislosti konstatujme (a vězte, že ne proto, že Litvínov vyhrál!): dvojice sudích Hradil – Kubičík odřídila utkání velmi dobře!

Mužstvo k důležité výhře táhli zkušení. Zápas rozhodla první formace.
V obraně to nebylo bez chyb. Po dvou z nich měli vyložené šance domácí Koblasa (za stavu 0:0) a Račuk (za stavu 1:2). Kdyby Chomutov jednu z příležitostí využil, měl by asi zápas jiný průběh a dost možná i výsledek.

Už z výše uvedeného je vidět, že nedělní výhra jde na vrub (čí spíše na líc) brankáře Michaela Petráska.

A také Viktora Hübla. Hokeji se v Chomutově vyučil, bydlí tam, a dvěma góly jej porazil. O třetí gól přišel v závěru kvůli zlomku vteřiny, čas zápasu vypršel ve chvíli, kdy kotouč teprve vnikal do brankoviště. Přišel tak o svůj pátý litvínovský hattrick, ale příliš z toho nesmutnil.

Svůj podíl na úspěchu měli fanoušci – opět svému týmu v Chomutově ve vyprodaném hledišti vytvářeli místy prakticky domácí prostředí.

Litvínov v derby jasně ukázal, jak moc „šestku“ chce. Udržel na uzdě druhého nejproduktivnějšího hráče soutěže Vondrku, naopak jeho lídři se dvakrát prosadili.

Co ukazuje tabulka devět kol před koncem? Před 43. kolem bylo hned několik týmů ne na třetím či čtvrtém místě a podobně, ale na 3. až 7. místě - tak minimální byly bodové odstupy. Teď lze říci, že se první „šestka“ nepatrně oddělila.

Ale pozor – Chomutov má stále velkou šanci a po výhrách na Spartě a včerejší v Hradci začínají po přímém postupu do play off pošilhávat také Vítkovice. Ztrácí už jen sedm bodů, mají dobrou aktuální formu a navíc zápas k dobru.

Něco pro počtáře: kdyby Litvínov vyhrál jen své zbylé domácí zápasy, či případnou ztrátu z Hlinkova stadiónu nahradil, získá ještě 15 bodů. Sedmý Chomutov by pak musel k vystrnadění Vervy z první „šestky“ získat pět bodů navíc a ještě jeden vzhledem k horší vzájemné bilanci (8:4 na body pro Litvínov). Tedy celkem 21.

Zatím však Verva nemá ani definitivu první „desítky“, byť je krůček od ní.
Bodují týmy okolo hraničního 10. a 11. místa, i poslední dva – poslední Pardubice dokonce otočily výsledek na ledě prvního Liberce, z 1:3 na 6:3.

Okolo Vervy jsou stále týmy s menším počtem odehraných zápasů. Trochu to změní úterní dohrávka 33. kola Hradec – Sparta.
"Chceme se v tabulce udržet co nejvýš," řekl v neděli Viktor Hübl.
--------------------------------------------------------------------------------
O víkendu Verva nejprve přivítá Mladou Boleslav (17:30) a v neděli zamíří do Hradce Králové (17:00). Následovat bude reprezentační přestávka.