Ano, zápas s Plzní nebyl ani přes porážku 4:5 špatný. Týmu chybělo na osm hráčů, přesto v průběhu utkání s vedoucím celkem tabulky zlikvidoval dvougólové manko a po páté inkasované brance usiloval až do poslední vteřiny o vyrovnání. Nakonec to doma posedmé za sebou na výhru nevyšlo.

Proti pátečnímu zápasu s Kometou mužstvo vykázalo zlepšení. Hráči byli disciplinovanější, aktivnější, střelecky úspěšnější, zlepšili se v přesilovkách.

Zabrala první formace. Jestli bude po přezkoumání gólů prokázána Lukešova teč na Gerhátův gól ve 28. minutě, dočká se František Lukeš ve své dvanácté sezóně v Litvínově prvního hattricku. Tedy klasického, v podobě tří gólů vstřelených v základní hrací době. Jednoho už dosáhl na podzim 2011, kdy Litvínov porazil Slavii 6:5 po samostatných nájezdech a Lukeš vstřelil dva góly ze hry a třetí mu byl připsán za rozhodující nájezd.

První extraligový gól vstřelil v neděli obránce Marek Baránek. S bilancí nula v plus/mínus bodech úspěšně debutoval v nejvyšší soutěži David Šesták. Připraven do hry byl i další mladý zadák Martin Franc.

Po pondělním volnu se tým v úterý začne připravovat na víkendové pokračování soutěže. Pojede dvakrát ven.
První duel jej čeká v pátek v Liberci, na jehož 12. místo ztrácí nyní pět bodů.

Zbývá dvanáct kol, ve hře je 36 bodů.
Kolik jich Verva ukořistí?