Na venkovních kluzištích je s 28 body čtvrtý, doma s 33 body rovněž.

Získal postupně tři body z dvojzápasů:
jak na Spartě a v Liberci, tak týden na to v Pardubicích a v Olomouci.

Poté čtyři body z dvojutkání doma se Zínem a s Třincem, a naposledy pět bodů z duelů s Chomutovem a v Mladé Boleslavi.

Bodový přísun se už od 18. září nezastavil na víc, než na jeden zápas! To je podstatné, cenné a málovídané.

Na domácím ledě vyhrál Litvínov třináct z posledních čtrnácti zápasů, ze 42 možných bodů získal v této sérii 33. Mužstvo pravidelně boduje i venku a zdobí ho vyrovnanost výkonů. Propadlo jen dvakrát, v Brně a v Olomouci, shodně 1:7.

Po 24 bodech v první a 26 bodech ve druhé čtvrtině je Litvínov ve třetí po šesti zápasech na 11 bodech.

V posledních zápasech před Vánoci si klub při velké marodce (osm útočníků plus dva v juniorské reprezentaci) vypomohl celkem třemi forvardy na střídavý start, Strnadem a Jánským z Kladna a Veselým z Mostu. První dva už se zapsali i do kanadského bodování.

Z kabiny byl slyšet hlas: Kéž bysme jednou gólově odskočili a vstřelili v zápase víc branek, aspoň pět jako proti Spartě.
Povedlo se ve čtvrtek na ledě soupeře, který chtěl odčinit předchozí porážku se Zlínem. Kdo by také chtěl doma před Vánoci dvakrát prohrát!

Přesto Verva uspěla. Prosadilo se víc hráčů, dvěma góly vylepšil svou bilanci František Lukeš, sedmý nejproduktivnější hráč soutěže. Viktor Hübl (1+1) už se také dostal do první desítky kanadského bodování. První formace ve 31. kole tvrdila muziku žlutočerné kapely.
K radosti plného sektoru fanoušků, který si s hráči po zápase užil děkovačku.

V Boleslavi porazil Litvínov Středočechy i potřetí v sezóně. Venku má dokonce víc tříbodových výher, než doma.
Podaří se udržet lichotivé postavení? K zajištění účasti v play off už chybí jen několik výher.

V pondělí se litvínovské náskoky a odstupy v tabulce nepatrně zhorší, na programu je vánoční 32. kolo, které má Verva s Hradcem již předehrané. Extraligové pořadí se ale stane přehlednějším, počet odehraných utkání jednotlivými kluby se víc srovná.
-----------------------------------------------------------------------------------------
Se starým rokem se HCVL rozloučí zápasy v Brně 28. prosince a doma s Vítkovicemi 30. prosince (17:20). V lednu pak čeká celkem devět utkání, první už 3. ledna.