V posledních dvou kolech získal Litvínov tři body.
Nebýt nešťastné poslední minuty pátečního zápasu s Hradcem, mohlo to být veselejší.
Nebýt výhry v Praze, mohlo to být smutnější, tým by zůstal na poslední příčce.

Úspěch na Spartě fakticky zase tolik neřeší – žlutočerní jsou stále na úrovni Chomutova (-1 bod) a Jihlavy (+3 body, ale Dukla zápas k dobru) na chvostu tabulky. Ale je nadějí pro pokračování základní části po přestávce.

Nedělní duel především ukončil šestizápasové litvínovské čekání na tříbodovou výhru. Prohrát doma gólem v poslední minutě, jet ven a tam inkasovat první gól od soupeře, který po dvou porážkách silně toužil po bodech, to nebyla jednoduchá situace.

Tým postavil na nohy Sørvikův vyrovnávací gól. Držel jej rozchytaný gólman Petrásek (mířilo na něj dvakrát tolik střel než na jeho protějšek) a také početný kotel fanoušků, kteří se neztráceli ve více než osmitisícové návštěvě.

HCVL ukázal vůli po vítězství. Nezlomila ho ani přísná vyloučení ve druhé třetině (celkem čtyři za sebou), ani následný gól ve dvojnásobném oslabení. Dvěma góly pak Spartě utekl a v závěru zápasu dvakrát nekompromisně udeřil při soupeřově power play. Vyústilo to v teprve třetí tříbodovou výhru venku v sezóně.

V průběhu sezóny přišly do týmu tři noví hráči: v kanadském bodování se výrazně prosazuje technický Ihnačák (v 15 zápasech 4+7), lepší se a sestavou posouvá nahoru bruslař Vandas (3 góly) a vysokou produktivitou udivuje obránce Hunkes (ve 4 zápasech 7 asistencí).

Týmu prospěl návrat uzdraveného Františka Lukeše, zejména v přesilovkách. Viktor Hübl už vede klubové kanadské bodování.
Brankáři Petráskovi patří šestá příčka v úspěšnosti zásahů extraligových gólmanů.

Prosincová reprezentační přestávka představuje tradičně devět dní bez extraligového hokeje.
Pak to bude do konce roku kvapík: Vervu čeká pět zápasů za jedenáct dní, z toho tři doma. Prvním soupeřem bude ve středu dvacátého Olomouc.

Posune se Litvínov blíže k „desítce“?

Má-li tým získat postupovou jistotu do play off (řekněme 75 bodů), musí jich ve zbývajícím čase (22 kol) nashromáždit 40.
Pro zajímavost: kdyby vyhrál všechna utkání doma, získá jich 33. To by asi nestačilo, loni, respektive letos na jaře, bylo potřeba na desátou příčku 72 bodů.

Odpočiňte si od hokeje a ve středu 20. prosince na Olomouc!