Není to zcela radostná perspektiva, ale stále by měla být motivující. Čtyři body za tři kola se stáhnout dají. Každý tým má před sebou tři zápasy a v nich se může stát hodně.

Žlutočerní vytěžili z víkendu téměř maximálních pět bodů. Pardubice také, takže pokud vyhrají páteční duel doma s Vítkovicemi a poslední doma s Vary, nebude jim vadit ani když mezitím v Litvínově nebudou bodovat. Mají tříbodový náskok a lepší vzájemné zápasy.

Mohlo to být jinak, kdyby ve 2. kole karlovarský Marek Baránek v zápase s Pardubicemi nenastřelil za stavu 2:3 tyč. Nebo kdyby včera Vítkovice proměnily obrovskou šanci v prodloužení.
Ale také to mohlo být jinak, kdyby Verva ve Varech neskórovala v předposlední minutě nebo nevyhrála obě prodloužení s Vítkovicemi.

Sečteno a podtrženo, šance stále je! Po neděli dokonce o chloupek větší a musí se o ni bojovat.
Tak jako tak by Litvínov musel v posledních třech kolech bojovat a bodovat naplno, takže se toho vlastně tolik nemění.

Minimálně pro další zápasy byla Dudova teč v čase 58:20 nedělního zápasu v KV aréně důležitá. Zvýšila litvínovskou naději a povzbudila fanoušky, kterých do Varů přijela spousta.

Konečně také tým vyhrál po šedesáti minutách, za posledních 11 kol teprve podruhé. Protivníka výrazně přestřílel (střely na branku 33:19) a nakonec to přetavil ve vítězný zásah.

Stínem bylo nedohrání zápasu Viktora Hübla po zákroku Martina Rohana v 54. minutě (byl za něj - podražení - vyloučen). O stavu prvního centra Vervy víc vypoví další dny.

V pátek přivítá HCVL v odvetě karlovarskou Energii (17:30). Teprve když vyhraje lze pohlížet na druhý duel, který začíná v Pardubicích o půl hodiny později.

V neděli přijedou do Litvínova Pardubice (15:30). Bude to zápas o všechno?

O tom, kdo se spolu s Vítkovicemi vyhne baráži, se může definitivně rozhodovat až v posledním, šestém kole v pátek 25. března, kdy Verva hraje ve Vítkovicích a Pardubice hostí Vary.