Když Litvínov získá v pátek v Pardubicích dva body, překoná ve druhé čtvrtině svůj (velmi dobrý!) bodový výkon z první čtvrtiny (24). Nyní je totiž na 23 bodech. (Další dva získal v předehrávce 32. kola s Hradcem).

Stále je třeba mít na zřeteli, že žlutočerný tým má odehrané o jeden až dva zápasy víc, než většina ostatních, ale to na faktu podzimní úspěšnosti nic zásadního nemění.
V otázce neúplnosti tabulky částečně pomohou dvě úterní dohrávky, Liberec – Chomutov a Sparta – Brno.

O víkendu čekaly Vervu těžké zkoušky v Praze se Spartou a na ledě rozjetého Liberce. Zápasy to byly hlavně ze začátku podobné a rozhodla je shodně 40. minuta – zatímco v Praze v ní tým chyboval, inkasoval a pak už soupeře nezastavil, v Liberci v ní zápas zlomil na svou stranu.

Zaslouženě. Po odbráněné první třetině byl ve druhé lepší a získal náskok. Stoprocentní úspěšnost přesilovek: měl k dispozici jedinou a využil ji. Zastavit mužstvo s aktuálně nejlepší formou na jeho ledě je další povzbuzení a pozvednutí sebedůvěry. Bravo za Liberec!

Kompaktnost a stabilita výkonů, to je letos velká zbraň HCVL. A druhou schopnost vyhrávat vyrovnané zápasy, případně je otáčet.
Nikdy v historii nevyhrál Litvínov tolik utkání na dva-tři vstřelené góly. Letos už neuvěřitelných patnáct z devatenácti.

Jednotlivci dělají tým, tým dělá jednotlivce: Jaroslav Janus (na snímku) má v TELH nejvíce odchytaných vítězství (16) a v úspěšnosti zásahů mu patří třetí místo. František Lukeš je v produktivitě soutěže pátý, Hübl čtrnáctý.

V soutěži to začíná vřít. Celky zespoda pořadí presují ty nad sebou.
Nikdo není odepsaný. Poslední Karlovy Vary bodovaly v pěti z posledních šesti zápasů a na desáté místo ztrácejí devět bodů. A v sázce jich je ještě spousta.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Litvínov uzavře druhou čtvrtinu v pátek v Pardubicích a v neděli ukončí svou sérii čtyř utkání venku na ledě Olomouce.
Na zápasy se tým bude připravovat od úterý.