Lídr tabulky skóroval ve šlágru kola jen z trestného střílení a z dvojnásobné přesilovky.
Defenzíva HCVL propustila na brankáře Januse pouhých osmnáct střel, nejlepší útok Tipsport extraligy udržela na uzdě. Nebýt puku vyhozeného do hlediště v oslabení možná zůstaly pod Krušnými horami všechny tři body.
Na druhou stranu, opět jednou týmu pomohla branková konstrukce.

Po jednozápasové absenci se do sestavy vrátil útočník Martin Hanzl. Jeho tři poslední zápasy = čtyři góly.

Tým Vervy nyní drží minimálně čtyři zajímavé série.

Popáté
za sebou vyhrál. Dvakrát ještě před reprezentační přestávkou a třikrát po ní. Drží už druhou takovou sérii, ta první trvala osm zápasů, od 30. září do 23. října. To se mužstvo již blížilo klubovému rekordu (devět zápasů).

Posedmé
za sebou zvládl nastavený čas, respektive samostatné nájezdy. Pětkrát uspěl v prodloužení a dvakrát v nájezdech. Tato stoprocentní bilance je unikátní.

Podeváté
v řadě uspěl na domácím ledě. Z toho čtyřikrát za tři body a pětkrát za dva. (Tady je klubový rekord ještě daleko, v ročníku 1983/84 neprohrál Litvínov doma celou sezónu, dvaadvacetkrát – zaznamenal dvacet výher a dvě remízy).

A konečně počtvrté. Spíše než série je to tentokrát bilance: 15 vítězství z posledních 17 zápasů. Do tabulky za tu dobu přiteklo 38 bodů, které znamenaly posun z jedenáctého na třetí místo v tabulce.

Co zatím stojí? Možná nejvíce poctivost výkonů a kompaktnost celého týmu.
-------------------------------------------------------------------------------------
Soutěž téměř nezná oddechu, už dnes odpoledne se mužstvo vydá k úternímu zápasu do Vítkovic. Tedy znovu na nepříliš oblíbenou severní Moravu.