Když ve druhé čtvrtině získá mužstvo alespoň 16 a ve třetí alespoň 18 bodů, bude jich mít po 39. kole šedesát. A k postupu do play off (tj. k umístění do desátého místa) by mu mělo stačit vydolovat z poslední čtvrtiny 15 bodů. (75 bodů zatím vždy k postupu do vyřazovací části stačilo).

Sedm vítězství v řadě (19 bodů z 21 možných) a z posledních deseti utkání devět vyhraných vytáhly žlutočerný tým z jedenáctého místa na třetí. Brankáře Januse pak na druhou příčku mezi extraligovými gólmany a útočníky Lukeše s Hüblem do první desítky kanadského bodování.

"Po vysoké porážce v Brně jsme začali hrát zodpovědně dozadu a vyplácí se nám to," ohlížel se v úterý večer za důvody zlepšení brankář Jaroslav Hübl. V soutěži nastoupil podruhé a pomohl týmu ke druhé dvoubodové výhře.

"Jsem samozřejmě rád, že jsem uspěl ve zkoušce a mohl tady zůstat. Vždycky jsem říkal, že rád hraju doma. Kdyby to nevyšlo, byl jsem 6. října bez práce, bez smlouvy, bez peněz...," usmál se.

"S Jaro Janusem je mezi námi zdravá rivalita, i na tréninku. Pomáháme si," pochvaloval si vztah se slovenským kolegou, který dostal volno poté, co zasáhl do jedenácti z předchozích třinácti utkání.

V posledních třech zápasech měl tým jen tři, dva a jednoho vyloučeného v utkání.
Velmi pěkným výsledkem jsou také čtyři získané body ze čtyř možných v prodloužení či nájezdech.

V anketě můžete hlasovat, co nejvíc stojí za dobrým vstupem mužstva do sezóny podle vás.

V pátek Verva vstoupí do druhé čtvrtiny doma proti Olomouci a zároveň uzavře unikátní sérii pěti domácích zápasů. Vyhrát všech pět by bylo pozoruhodným výsledkem.

Pak se bude v Litvínově znovu hrát až po reprezentační přestávce, 9. listopadu (Mladá Boleslav).

Tým od neděle čekají tři zápasy na kluzištích soupeřů. Nejprve v neděli ve Zlíně a další víkend v Třinci (přehozené pořadatelství) a v Chomutově.