Litvínov má Karlovým Varům oplácet porážku 1:4 z 11. srpna.

V KV aréně vedl až do závěrečné třetiny 1:0 Havlíčkovým gólem z přesilovky z 10. minuty, domácí ale v závěru s pomocí přesilovek zápas čtyřmi góly otočili. Z početní výhody uspěli třikrát.

Tlačilovi svěřenci zahájili zápasovou přípravu vítězstvím 5:2 na Kladně. Poté v Praze podlehli Slavii 2:5 a Kladnu v odvetě doma 3:4 po nájezdech.

Po výhře nad hráči Vervy se Varští minulý týden zúčastnili turnaje Dukla Cup v Jihlavě, se kterou je pojí spolupráce. Nejprve na Vysočině zdolali domácí Duklu 4:3 a o dva dny později podlehli Torpedu Nižnij Novgorod 2:3 po nájezdech. Den na to porazili Olomouc 2:1.

Po odvetě s HCVL čekají Energii ještě dva přípravné zápasy doma, s Chomutovem a v generálce na start Tipsport extraligy 2. září proti Slavii Praha.

V minulé sezóně se podkrušnohorské derby Vervy s Vary hrálo hned desetkrát. Oba celky na sebe narazily nejprve v základní části, pak v play out a nakonec i v baráži.
Celková vzájemná bilance ročníku 2015/2016 byla příznivější pro žlutočerné, na body vyhráli 17:13.

Bilance Vervy v přípravě je zatím zápasově negativní, ale naposledy si tým spravil chuť proti Chomutovu (7:4), kterému nastřílel víc branek, než v  celém dosavadním průběhu přípravy.

Úterní zápas se hraje od 17:30 hodin a je na něj jednotné vstupné 30 korun.

O dva dny později změří Litvínov síly s výběrem Polska (17:30). Na domácí generálku na extraligu mají permanentkáři vstup zdarma a ostatní zájemci o tento zajímavý duel zaplatí padesátikorunu k sezení a 30 korun k stání. Více info v samostatném (článku).