Dvě asistence Robina Hanzla a góly Jakuba Černého a Daniela Sørvika vedly 16. října k vítězství Vervy nad Pardubicemi v Litvínově v prvním letošním vzájemném zápase v poměru 2:0.

„Máme 49 bodů, ale těch není nikdy dost, tak se pokusíme získat v Pardubicích další. Bude to těžké, ale potřebujeme je dál sbírat,“ říká před zápasem Robin Hanzl.

„Soutěž je strašně vyrovnaná, s každým se dá zvítězit i prohrát. Pardubice teď nějaké zápasy vyhrály, nebude to nic jednoduchého, ale rádi bychom uspěli,“ uzavírá 27-letý útočník Vervy.

Východočeši vyhráli v Tipsport extralize pět z posledních sedmi utkání a jejich kouč Rohlík vyhlásil za cíl postup do play off.

Manko z úvodu sezóny bylo značné. Pardubice pětkrát v řadě nebodovaly a na první tříbodovou výhru si musely počkat až do devátého zápasu. Nahoru tak začaly šplhat z posledního místa.

20. září nahradil Petera Draisaitla na střídačce trenérský tým pod vedením šéftrenéra a konzultanta týmu Vladimíra Martince, s trenéry Rohlíkem (generální manažer a hlavní kouč) a asistenty Mikeskou a Beranem.

Postupně se Dynamo dostalo na dvanácté místo. Nyní na play off (desátá příčka) ztrácí rozhodně ne nepřekonatelných pět bodů.

Snajpr Petr Sýkora s uváděnými fyzickými parametry 191 cm/107 kg se zatím trefil osmkrát. Klubové produktivitě vévodí Tomáš Rolinek s 20 body (7+13), který v sezóně 2003/4 působil v Litvínově.

Soupiska klubu uvádí pět cizinců: jednoho Slováka, jednoho Američana a tři Kanaďany. V brance se objevilo už pět gólmanů, nejčastěji (15x) Brandon Maxwell.

Aktuální forma Dynama? Dobrá, porazilo Vítkovice s čistým kontem brankáře Kacetla (3:0) a skvěle otočilo utkání v Plzni (z 0:3 na 4:3 po samostatných nájezdech).

Aktuální forma Vervy? Také dobrá, tři výhry z posledních čtyřech utkání. Porazila Vary za dva body, Plzeň za tři, prohrála na Spartě a zvítězila jako jediná za dlouhou dobu nad Libercem na jeho ledě.

K větší přehlednosti tabulky pomohly dvě úterní dohrávky. K dnešnímu dni mají dva celky, Olomouc a Sparta, zápas k dobru, další dva (Litvínov a Plzeň) naopak o zápas víc, a jeden (Hradec) o dva navrch.

Na páteční zápas v Pardubicích vypravují autobusový zájezd Ropáci on Tour.
Na klubu je stále možné zakoupit o polovinu zlevněné permanentky k stání na základní část (1000 korun).
---------------------------------------------------------------------------------------------------
V neděli si Verva zahraje venku počtvrté a naposledy v řadě, v Olomouci (17:00).