Derby – dle slovníku sportovní utkání tradičních, obvykle místních soupeřů.

V tomto případě jde o zápas soupeřů ze dvou blízkých měst.
Litvínovský a chomutovský zimní stadión dělí dle serveru mapy.cz po silnici jen 25 kilometrů. To přejedete za slabou půlhodinku. I vzdálenost ledových ploch Zlína a Vsetína byla v extralize větší (33,5 km).
Takže tohle je opravdové derby!

Základy mu byly položeny hned po postupu Litvínova do nejvyšší soutěže v roce 1959. Už v prvním ročníku skončili Litvínovští v tabulce o dva body před rivalem.

Později Chomutov spadl, v 70. letech se krátce vrátil (v ročníku 1973/74) a trvaleji se usadil v top soutěži až v roce 2012. Od té doby chyběl mezi elitou jen v sezóně 2014/2015, pro Litvínov zrovna památné...

Ale hned za rok se Piráti Chomutov vrátili a loni dosáhli největšího novodobého úspěchu, pod taktovkou svého nejlepšího kanadského bodovače Červenky si zahráli čtvrtfinále. Postoupili do něj z předkola přes Kometu Brno, vyřadil je pozdější mistr Liberec.

Červenka pak zamířil za zahraničním chlebíčkem, ale tým se i v další sezóně drží dobře. Aktuálně na sedmém místě, 11 bodů za Vervou, při o jednom odehraném zápase méně.

Poslední změnou v kádru PCH je výměna s Kometou Brno, za obránce Bartejse získali Piráti útočníka Rašku. Verváci zase v reprezentační pauze doplnili kádr o zkušeného odchovance Pilaře.

Vyrovnané skóre 90:90 znamená, že Chomutov v soutěži nastřílel o 15 branek víc než Litvínov a dostal jich o 19 víc.

Úterní duel rozhodne o tom, kdo stráví nový rok jako král Podkrušnohoří. První dva duely skončily celkovým patem, protože po porážce 2:4 doma dokázalo mužstvo Vervy oplatit Růžičkovu souboru na jeho ledě stejnou mincí, 4:2.

V jaké formě se představí reprezentanti Pavelka a R. Hanzl, respektive Rutta a Kämpf?
Bude se znovu dařit Martinu Hanzlovi, který naposledy v Chomutově vstřelil dva góly?
Jak se při své předpokládané obnovené premiéře v Litvínově uvede Karel Pilař?
Zaplní fanoušci obou týmů hlediště?

Přijďte v úterý v 17:30 a dozvíte se!
V pondělí se v pokladně ZS prodaly poslední volné jednotlivé lístky k sezení. Lístků k stání je dostatek.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Dva dny po derby se HCVL ještě vydá k poslednímu předvánočnímu zápasu na led Mladé Boleslavi.
Ropáci on Tour pořádají na utkání autobusový zájezd - v pondělí byla ještě volná místa!