Co čeká hráče po dovolených? Po skončení přípravy ozřejmil hlavní trenér týmu Radim Rulík.

Kádr máte nyní poměrně široký, jak budete na ledě trénovat?
„Poslední den letní přípravy (6. července, pozn. red.) nám na ledě chyběli dva hráči, a přesto nás bylo devětadvacet. Také po červencovém volnu začneme na ledě s třiceti hráči, plus mínus, možná i s dvaatřiceti. Uvažujeme o tom, že znovu zařadíme do přípravy i kluky z juniorky, kteří s námi teď trénovali…“

…kteří to jsou?
„Jícha, Bečvář, Březák, Franc, Myšák, snad jsem na někoho nezapomněl. Neříkám, že začnou všichni, uvidíme, jak na tom budeme s celkovým počtem lidí. Připojí se k nám už Dan Sørvik, Kanaďan Nicholls.“

Jak tedy plánujete přípravu na ledě?
„Budeme trénovat na dvě skupiny, v tom úvodu ve dvou partách po 15-16 lidech. Co se týče zápasů v srpnu, určitě všichni nebudou hrát všechno. Rozdělíme to, protože je nás dost. Každý z těch mladých by ale měl dostat příležitost v některém z přípravných zápasů.“

Jak to vypadá s brankáři?
„Gólmany má na starosti Zdeněk Orct, budeme mít tři nebo čtyři. Určitě ty dva řekněme základní, Petráska a Kantora. Uvažujeme o tom, že bychom se ještě dohodli s Ústím, Zdeněk s nimi jedná, zda by nám ještě nenechali v přípravě Soukupa.“