Po krátké červencové dovolené bude tým trénovat ve dvou skupinách a ve dvou fázích, kromě ledové plochy i v posilovně.

Na led dnes spolu s uzdraveným Viktorem Hüblem vyjely i všechny tři nové posily týmu, útočníci Jakub Černý a Richard Nejezchleb a norský obránce Daniel Sørvik (na snímku).
Zatímco první dva se s týmem připravovali již dříve, pro Sørvika to byla dnes litvínovská premiéra.

Účastník několika mistrovství světa na sebe prozradil, že je v Litvínově s přítelkyní. "Byl jsem volný hráč a z klubu HC VERVA jsem dostal velmi dobrou nabídku.

Mám rád ofenzívní hokej a něco podobného se myslím ode mě bude čekat i tady. Vím, že loni se Litvínovu nedařilo a hrál dole. Chtěl bych mu pomoci k lepším výsledkům. Českou ligu považuji za jednu z nejlepších a jsem rád, že tu mohu působit," uvedl.

Viktor Hübl už se zdál být po svém jarním zranění zcela fit: "Měl jsem přetržené postranní vazy a poškozený meniskus. Teď se zdá být koleno pevné, drží. Na ledě jsem se cítil dobře a měl bych normálně zahájit sezónu."

Kulisy tréninku? Teplota v hale, kde se led využívá oficiálně již od 18. července, byla v pondělí ráno těsně pod dvaceti stupni, po poledni, kdy končila druhá skupina, 22 stupňů.

Mužstvo na ledě vedli trenéři Radim Rulík, Darek Stránský, Jiří Šlégr a kouč gólmanů Zdeněk Orct.

Na mistrovském titulu z ročníku 2014/2015 se ze stávajícího kádru aktivně podílelo patnáct hokejistů, Hübl, Lukeš, Trávníček, Gerhát, Hořava, Kubát, Frolo, Pavlík, Sklenička, Hanzl, Martynek, Jurčík, Pavelka, Gula a Kokeš. A na střídačce trenéři Rulík se Šlégrem, které od léta doplnil Darek Stránský, Severomoravák, jenž naposledy vedl juniorku Sparty. Brankář Marek Pinc trénuje s mužstvem a jeho případné angažmá (v Mostě či v Litvínově) bude teprve řešeno.

Před startem Tipsport extraligy (9. září v Olomouci) prověří tým celkem devět přípravných zápasů.

Prakticky všechny jsou pro fanoušky dosažitelné. Venkovní zápasy sehraje tým v Chomutově, v Karlových Varech a nejvzdálenější na turnaji v Drážďanech na konci srpna.

Fanoušky v Litvínově láká nejvíce Medveščak Záhřeb z Kontinentální hokejové ligy, který se na Zimním stadiónu Ivana Hlinky představí v sobotu 6. srpna.

V minulém článku jsme přinesli rozdělení hráčů do skupin, tady je dnešní tréninková sestava po drobných úpravách v barvách (rozdělení hráčů ve skupinách podle barev dresů):

I. skupina
žlutá: Lukeš, Hübl, Nejezchleb, Kubát, Havlíček, Havelka, Šesták