Turnaj se již potřetí hraje pod názvem Müller’s Fanshop-Cup.

Kromě domácích, pořádajících Eislöwen, přivítá EnergieVerbund Arena další dva účastníky stejné jako v minulém roce: Eisbären Berlín z DEL a HC VERVA Litvínov. Letos k nim přibude nováček, finský Mikkelin Jukurit.

V sobotu 26. srpna se žlutočerní utkají s Berlínem. V neděli pak podle sobotní úspěšnosti v semifinálovém zápase buď odpoledne o třetí místo, nebo vpodvečer o prvenství.

Předprodej vstupenek na zápasy začne v Drážďanech ve středu 19. července.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Do saské metropole se Litvínov vydá v posledních 11 letech již popáté.

Poprvé to bylo díky pozvání tamního tehdejšího funkcionáře a někdejšího litvínovského hráče a odchovance Jana Tábora již v roce 2006.

Königs Hof Four Points Cup, tak se jmenoval turnaj pro čtyři týmy. Litvínov v něm skončil druhý, po porážce s Norimberkem 3:5 a porazil Duisburg 7:3 a Drážďany 4:2.

V roce 2014 se Krušnohorci na turnaj vrátili. Hrálo se pod názvem Škoda Cup a Litvínov měl blízko k prvenství, neboť v semifinále zdolal Wolfsburg 4:3 (Jurčík, V. Hübl, Piroš, Jánský) a do finále postoupily Drážďany z nižší soutěže. Papírově slabšímu soupeři HCVL o den později před tisícovkou diváků podlehl 3:4 (R. Hanzl, Jánský, Majdan).

V roce 2015 zastavil náš tým Wolfsburg z DEL výsledkem 3:4 po samostatných nájezdech (Pavlík, Písařík, Martynek). V boji o 3. místo oplatil Litvínov Drážďanům rok starou porážku a vyhrál 6:5 (Šrámek, R. Hanzl, Pavelka, Válek, Štěpka, Martynek).

A konečně v minulém ročníku v roce 2016 Verva v prvním zápase porazila Weisswasser 4:0 (Reichel ml. 2, Hořava, Jurčík) a ve finále podlehla Eisbärenu 1:2 (Jurčík). Obsadila tak 2. místo.

Suma sumárum, v Drážďanech tedy Litvínov nikdy neskončil poslední a nikdy také turnaj nevyhrál.
Jak se povede letos?

Program – 3. Müller’s Fanshop-Cup, 2017:
(opět jsme ponechali v originále, i kvůli našim německým fans)

Samstag, 26. August:
16.00 Uhr: Berlin (GER) – Litvinov (CZE)
19.30 Uhr: Dresden (GER) – Mikkelin Jukurit (FIN)

Sonntag, 27. August:
14.00 Uhr: Spiel um Platz 3