Rozfoukat ho v oheň záchrany se Verva pokusí v neděli odpoledne na jihlavském ledě v utkání 9. kola baráže.

Senzace, museli si myslet jihlavští fanoušci, když jejich tým dvakrát za sebou porazil svého papírově největšího konkurenta v baráži, Vervu Litvínov. Výhry 4:1 doma a 4:2 venku poslaly Duklu po 4. kole do čela tabulky a už s pětibodovým náskokem na záchranu.

Přitom doma měla Verva k tomu, aby Dukle porážku oplatila, relativně blízko. Dvougólové manko na začátku třetí třetiny za tři minuty srovnala na 2:2. Vzápětí však inkasovala v oslabení a zápas pak ztratila.

Česká povaha musí mít nad sebou bič, říká se. Na Kladně, doma s Karlovými Vary i vzápětí doma s Kladnem tým z Vysočiny následně prohrál a nezískal ani bod. Chyběl bič – a postupová pozice byla rázem pryč...

A bída Dukly málem pokračovala i v Karlových Varech. Jihlava tam v pátek prohrávala už 0:3 a po dvou třetinách 1:4. Přesto nakonec rychlými třemi góly svěřenci trenéra Vlka zachránili bod. O ten druhý přišli v samostatných nájezdech. Nicméně udrželi se aspoň na třetím místě.

Energie se osamostatnila na čele tabulky. Nyní v neděli míří do Kladna.
Do konce zbývají už jen čtyři kola a hokejoví matematici začínají počítat.

Litvínov v pátek utekl z lopaty, na kterou ho po úterku už už chtěl posadit extraligový hrobník. Mužstvo na Kladně zabralo jako jeden chlap a odzbrojilo venku Rytíře i podruhé. Taková výhra se počítá a dává sebevědomí. Už třetí v baráži mimo Litvínov!

Gólman Pavel Kantor, střelec dvou gólů František Lukeš, dvakrát skvěle přihrávající Viktor Hübl. A další barážová trefa obránce Marka Baránka. Ta jména se po zápase nejvíc skloňovala, přestože šlo především o týmovou výhru.

Po zápase na Kladně se žlutočerný tým přesunul rovnou k Jihlavě. Na Horáckém stadiónu ho v sobotu po poledni čeká trénink, v neděli ráno rozbruslení a odpoledne od 16 hodin zápas. Do Litvínova se vrací až po nedělním utkání.

V úterý přivítá Verva Jihlavu v odvetě na Hlinkově stadiónu.