Litvínov ve čtvrtek přivítá Bruslařský klub v dalším přípravném zápase. BK Mladá Boleslav bude jeho předposledním domácím soupeřem před zahájením mistrovské soutěže. Tím posledním týden na to 4. září Znojmo.

Vcelku nabitý byl pro Litvínov minulý týden. Odehrál za šest dní čtyři zápasy, v nichž vyhrál v Plzni po nájezdech 3:2, v Karlových Varech 1:0 a pak obsadil druhé místo na turnaji v Drážďanech. Pomyslné stříbro bral po vítězství 4:3 nad Wolfsburgem a porážce 3:4 s Drážďany. Naopak v tomto týdnu je čtvrteční duel pro černožluté jediný.

Bruslařský klub posílil v létě Matěj Stříteský, vsetínský odchovanec, který poslední léta strávil pod Krušnými horami. Odehrál za Boleslav všechny přípravné zápasy, do kanadského bodování se zapsal brankou až v posledním zápase v úterý ve Znojmě.

Výsledky Boleslavi v přípravě: v Pardubicích 3:4, s korejským High1 5:0, s Plzní 2:0. Na Mountfield Cupu v Martině pak zdolali svěřenci Františka Výborného domácí Martin 5:4, Hradec Králové 3:1 a Piešťany 3:2, čímž bez ztráty bodu turnaj vyhráli.

Po návratu ze Slovenska pokračovali v zápasové přípravě takto: doma Znojmo 2:0 a Klagenfurt 3:4sn, odveta se Znojmem na jeho ledě 7:5. Tedy velmi slušná bilance.

Tým po postupu z první ligy, kde strávil poslední dva roky, posílilo ještě několik hráčů: Hyka, M. Hruška, Bárta, Trška, Čermák, Pacovský, Květoň a Kučný. Spoléhat bude pravděpodobně také na brankáře Valenta.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Verva po pondělním volnu trénovala v úterý téměř kompletní, včetně Jiřího Šlégra a Martina Ručinského. Představí se olympijští vítězové poprvé fanouškům i v domácím zápase?

Doplněno
:
"Pravděpodobně ano, oba by měli nastoupit. V brance bude Pavel Francouz, připraven Lukáš Horák," přiblížil trenér Radim Rulík. "Kromě Jirky Zemana (záda) a Franty Gerháta, který má drobné zranění a bude nám kratší dobu chybět, jsme kompletní. Hrát už může i Jirka Gula."
Sestava Vervy pro zápas s Boleslaví by měla být tato: Francouz (Horák) - Kubát, Gula - Sklenička, Pavlík - Chaloupka, Baránek - Šlégr, Pavelka - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - Majdan, Piroš, Trávníček - Písařík, Šrámek, Jurčík.
V úterý se oba celky utkají znovu v odvetě v Mladé Boleslavi.

(Foto: Litvínov se s Boleslaví v mistrovském zápase utkal naposledy v sezóně 2011/12 ve skupině play out. Na snímku František Gerhát a David Výborný)