Michal TRÁVNÍČEK (narozen 14. března 1980) je čtvrtým rokem kapitánem týmu, v němž působí nepřetržitě každou sezónu již čtrnáct let, od roku 2002.

Kdybyste měl jmenovat jednu věc, která podle vás způsobila propad po loňském úspěchu, která by to byla?
„Asi to, že jsme k sobě byli takoví moc benevolentní ve hře. I když se nám prakticky už od začátku Tipsport extraligy nedařilo, tak v nás nějak pořád dozníval ten loňský úspěch a nebyli jsme na sebe dostatečně tvrdí v herním projevu.“

Zažil jste ve své bohaté kariéře vyrovnávací gól po buly v obranném pásmu soupeře 15 vteřin před koncem?
„Nezažil, navíc v tak důležitém zápase. Byla to velká škoda... Zažil jsem zápas v Třinci, ve kterém jsme asi půldruhé minuty před koncem při soupeřově power play dali gól a vedli 4:2, přesto ještě soupeř vyrovnal. (Bylo to v časech 58:54 a 59:41, gól na 4:2 dával Michal Trávníček, zápas v sezóně 2003/4 skončil nerozhodně, protože se tehdy neprodlužovalo a jednu branku Třince vstřelil Rostislav Martynek, pozn. red).“

Jak vás motivuje páteční zápas v Ostravě?
„V pátek bychom mohli mít konec sezóny asi jen díky malému zázraku. Budeme se snažit vyhrát a pak doufat, že se ten zbytek uděje v náš prospěch. Kdyby ne, bude hlavně důležité, abychom pokračovali v tom výkonu, co jsme předvedli poslední neděli. Udržet si to nasazení a takovou naší hru i do dalších zápasů.“

Sezóna pro vás začala už 21. srpna první utkáním v Champions Hockey League, trvá tedy již sedm měsíců. Jaká je chuť do hokeje?

„S tím já nemám problém. Pro mě je teď výzvou poprat se s touto situací. Zvládnout zase ten konec sezóny. Jak jsme loni zvládli a dotáhli do úspěšného konce tu cestu play off, tak teď to zvládnout na opačném pólu tabulky, kde to bude vypjatější a náročnější než loni. Je to pro nás velká výzva.“

Pomohla vám psychicky poslední výrazná výhra nad Pardubicemi?
„Hlavně výkon a ten způsob, jakým jsme jí dosáhli. Po utkáních s Karlovými Vary a Vítkovicemi, kdy jsme se o výsledek tahali, nám tenhle zápas sednul. Chceme si to udržet.“

Vaše zkušenost se zápasy o vyhnutí se baráži a s podobnými?

„Předloni jsme hráli také play out, ale to jsme měli náskok. Dva roky předtím to bylo horší, bojovali jsme s Boleslaví, dolů šel jen jeden, ale hráli jsme o to vlastně až skoro do konce. A povedlo se nám to. Tlak zatím žádný necítím, snad kdybychom hráli baráž a utekl nám začátek, pak by asi byl velký. Baráž by pro nás byla trochu neznámá, rozhodně by v ní ale bylo důležité chytit se hned v úvodu.“

Michale, jak bude vypadat vaše hráčská budoucnost?
„Smlouvu mám v Litvínově ještě na dva roky. Nehodlám už po tak dlouhé době měnit dres a působiště. S Litvínovem asi zůstanu spjatý dál.“

Chtěl byste na závěr našeho rozhovoru vzkázat něco litvínovským fanouškům?
„Já si osobně hodně cením, jak s námi fanoušci letos jezdí ven, i v tomto roce, kdy se nám dlouhodobě nedaří. I ve Vítkovicích nebo v Třinci jich bylo hodně. Chtěl bych jim za to poděkovat, i za celkovou přízeň v celé sezóně. Vážím si toho.“