Obhájce titulu neprožívá pomistrovskou kocovinu: z prvních dvanácti zápasů nikdo nevytěžil tolik bodů jako on (29)!

Kometa Brno si navíc v předstihu – už po pěti zápasech – zajistila postup ze skupiny letošní Ligy mistrů.

V úterý v posledním zápase ve švédském Malmö si mohla dovolit nasadit do hry i mladíky a v kombinované sestavě prohrát 0:3, o postupu již bylo rozhodnuto.
Předtím norskému Stavangeru a finskému Kuopiu uzmula ve dvou vzájemných zápasech shodně po pěti bodech.

V extralize dokázala pouze Mladá Boleslav ve třetím kole nečekaně sebrat Brnu všechny tři body, a to ještě na jeho ledě. Do víkendu zaznamenali modrobílí sérii šesti vítězství, přičemž ztratili jen bod s Plzní.

Fanoušci v jihomoravské metropoli tedy prožívají hokejové hody a tak není divu, že sedmitisícové návštěvy jsou v Brně stále pravidlem.
V pátek s Olomoucí bylo vyprodáno. KB nasadila do hry poprvé 16-letého obránce Mlčáka. A vyhrála posedmé za sebou, jednoznačně 5:0.

Nejproduktivnějším hráčem Komety je Erat (18 bodů). Nejlepšími střelci Zaťovič a Vincour (po šesti gólech).

Letos v únoru ve 46. kole se Verva utkala s Kometou naposledy. Bylo to v přímém souboji o páté místo a vyhrála na Hlinkově stadiónu 5:3. Dvakrát se tehdy trefil Pilař a jednou Martin Hanzl, oba i dnes členové kádru.
Naváže tým na tenhle zápas střelecky?

V minulé sezóně vzala Verva Kometě pět bodů z dvanácti.

V pátek za tým HCVL ve Vítkovicích poprvé po delší době naskočil do hry uzdravený obránce Kubáta a připsal si asistence na dva góly.
Verva byla ve 12. kole v zápasech venku nejproduktivnější v sezóně, jenže inkasovala sedmkrát. Poprvé v utkání protočila oba gólmany.

Tým je poslední s pětibodovou ztrátou a naposledy vysoko prohrál. Hlouběji už moc klesnout nelze. Proti favoritovi jakoby - kromě tří bodů ovšem - neměl co ztratit.
Odrazí se ode dna?
---------------------------------------------------------------------
V úterý přijede do Litvínova Škoda Plzeň.