Útočník Robin Hanzl byl tipován na hranu nominace a mezi ty, kteří se na soupisku pro šampionát nemusí (vůbec) dostat.

Brankář Jaroslav Janus byl v podstatě slovenskou trojkou, k zápasům se ani nesvlékal, a vypadalo to, že si na turnaji nezachytá.

Obránce Daniel Sørvik dlouho plnil roli sedmého, nehrajícího zadáka. Sice byl při utkání na střídačce, ale do hry se nedostával.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hanzl si nakonec zahrál ve všech českých zápasech (8), jeden (s Finskem) dokonce proměněným samostatným nájezdem rozhodl. Ze hry gól nevstřelil, jednou asistoval. Ze čtvrté formace se posunul až do druhé. V hodnocení plus/mínus skončil na nule, mezi ostatními českými hráči v průměru. Zůstane v Litvínově?

Janus se posunul na místo dvojky až před posledním zápasem Slovenska se Švédy. Přesto si zachytal, ve 26. minutě se dostal do hry místo Hudáčka a ani jednou neinkasoval. Projevil zájem pokračovat v zahraničí.

Sørvik poslední zápasy konečně dostal od trenéra Norů šanci a odvděčil se vstřeleným gólem v posledním zápase s Běloruskem. V hodnocení plus/mínus měl +2. Pokračuje v HC VERVA.

A do článku Litvínov na MS určitě patří i tohle: alespoň některého ze zápasů šampionátu se zúčastnila řada litvínovských fanoušků, Ropáků on Tour i jiných...