Litvínov deklasoval Kladno, domácí ofenzívu táhli Čeřovský s Válkem

Pod Krušné hory zavítalo HC Kladno. V minulém kole prohrálo Kladno na svém ledě s Plzní 5:6 po samostatných nájezdech. Litvínov jel do Karlových Varů, kde prohrál 1:3. Oba týmy tak o to více usilovaly o zisk tří bodů z dnešního utkání. Litvínov posílil v útoku mostecký Ivan Řehoř, který si ve svém prvním zápase za Litvínov připsal jednu finální přihrávku. Domácí si šli celý zápas tvrdě za svým a také v průběhu třetin navyšovali svůj náskok až na konečných 5:1.

Litvínov nezačal příliš dobře, již v první minutě byl vyloučen domácí Baránek. Kladno v přesilové hře ale nic nevymyslelo a tak se skóre neměnilo. Ve čtvrté minutě se probojoval do dobré šance Kuzďas, ale pálil jen do připraveného Soukupa. V sedmé minutě našel skvěle Řehoř Lukáše Válka, který nedal Exnerovi šanci a otevřel skóre utkání. O pouhých 21 vteřin později se mohli domácí radovat z další branky v kladenské síti, když se po Kuchařově přihrávce prosadil Petr Ujfaluši a zvýšil na 2:0. V šestnácté minutě Šesták dobrým obranným zákrokem zastavil útok hostů.
Do druhé třetiny vstoupili domácí mnohem lépe, už od první minuty ohrožovali Exnerovu branku. Ale ve třetí minutě druhé třetiny po špatné rozehrávce se puku chopil kladenský Dominik Habrdla a za asistence Šilhavého snížil na 2:1. O dvě minuty později se ocitl sám před brankařem Čeřovský, ale v poslední chvíli mu sjel puk z hole. Ve dvacáté šesté minutě byl vyloučen Válek, domácí toto oslabení ustáli, a právě Lukáš Válek naskočil do úniku rovnou z trestné lavice a trefil se přesně nad rameno Exnera. Zvýšil na 3:1.
V polovině druhé třetiny se v přesilové hře prosadil basebalově Dominik Čeřovský a na ukazateli skóre svítilo 4:1. Pět minut před koncem prostředního dějství měl na hokejce gól Hulcr, ale Soukup vytasil skvělý zákrok. Z protiútoku mohl navýšit domácí vedení Řezníček, ale Exner byl proti a zastavil jeho střelu.
Ve třetí třetině tempo hry opadlo. V prvních minutách závěrečného dějství se žádný z týmů nedostal do lepší příležitosti. Až v sedmé minutě nebezpečně pálil z úhlu Řehoř a Exner měl co dělat, aby puk udržel ve výstroji. Osm minut před koncem se protáhl až před gólmana hostí Dominik Čeřovský, bekhendovým blafákem mu nedal šanci a uzavřel tak gólový účet na konečných 5:1. O dvě minuty později se ocitl v jasné gólové příležitosti Řehoř, ale Exner skvělým zákrokem jeho střelu vytěsnil mimo tři tyče. V závěru zápasu měl ještě šanci kladenský Kehar, který přestřelil branku.
Litvínovští mladíci tak porazili dalšího soupeře na vlastním ledě. V sobotu přijedou na horký led pražské Sparty a budou usilovat o další tříbodový zisk. Na domácím ledě se opět představí ve čtvrtek od 15:00 s Chomutovem. Přijďte i vy podpořit litvínovské naděje! Ondřej Vlk