Jakub Černý se hokejovému řemeslu vyučil v Litvínově. V nejstarších mládežnických kategoriích působil v Českých Budějovicích.

V nejvyšší soutěži debutoval v litvínovském dresu před deseti lety, v ročníku 2006/2007. Po pěti sezónách odešel do finského Turku, odkud se po několika měsících v prosinci 2011 vrátil. Dalšího dva a půl roku působil znovu v Litvínově.

Poslední dvě sezóny odehrál v běloruském klubu Junosť Minsk, kde se v minulém ročníku stal mistrem země.
V prvním roce zde v základní části zaznamenal v 54 zápasech 60 bodů (28 + 32), v play off pak přidal v 11 utkáních dalších 11 gólových přihrávek.

V Litvínově má Jakub na kontě osm sezón a 376 utkání, v nichž zaznamenal 66 gólů a 62 asistencí.
S týmem Vervy se připravuje již od května.

"Jsem rád, že jsme se domluvili, v kontaktu jsme byli už delší dobu. Z týmu je cítit chuť a odhodlání, tak doufám, že se na sezónu dobře připravíme a dobře jí také začneme. Vstup je hodně důležitý, dá se z něj pak odrazit k úspěšnému celkovému výsledku," uvedl dnes Jakub Černý.
"Mám radost, že jsem se vrátil domů a že zase můžu hrát na stadiónu, kde jsem vyrostl," uzavřel.