Malá výhoda: mužstvo se představí sedmkrát doma a šestkrát venku.

Kometu Brno, jednoho z možných konkurentů v boji o „šestku“ či "čtyřku", přivítá doma. Další tři, Chomutov, Hradec Králové a Spartu, venku. Shodně vždy v neděli.

Poslední čtvrtina začne v pravidelném rytmu. Počínaje tímto odehraje Verva tři víkendy za sebou dva zápasy, vždy v pátek doma a v neděli venku. Následovat bude únorová reprezentační přestávka (6. – 14. 2.).

Posledních sedm kol se bude hrát v termínech: třikrát v pátek, dvakrát v neděli, jednou v úterý a jednou ve středu.

Aktuálně má tým náskok na účast v play off (umístění po 52. kole do 10. místa) 19 bodů.
Pokud by dvanáctá Olomouc vyhrála dva své zbylé zápasy a skočila tak na 10. místo s 51 body, tak náskok 18 bodů. Právě Olomouc je prvním soupeřem Vervy.

HCVL stačí bez ohledu na ostatní výsledky získat v poslední čtvrtině 19 bodů (právě tolik získala ve třetí) k jistotě postupu bez ohledu na ostatní výsledky. Pravděpodobně tedy i podstatně méně.

Samozřejmě, že vyšším a reálným cílem týmu je nyní umístění do 6. místa, případně do čtvrtého.
Na co by stačilo třeba vyhrát všechny domácí zápasy (21 bodů)?
Můžete odhadovat...