Začne příští středu – bez distancovaného kapitána Trávníčka, který dostal v sezóně druhý trest do konce zápasu a tím pádem automatickou stopku na jedno utkání – na Spartě.
Kolik tam podpoří tým fanoušků ze severu či těch dočasně detašovaných v Praze?

O dva dny později – to už by mělo být zase s kapitánem zpátky v sestavě – přivítá Litvínov doma Mladou Boleslav.
V neděli zamíří do Třince a v úterý 23. února bude hostit v derby Piráty Chomutov!
To vše (čtyřikrát) v rytmu obden zápasů.

Pak se jede do Pardubic k možná šestibodovému utkání. Poslední únorovou neděli čeká tým doma od 15:30 podkrušnohorské derby s Karlovými Vary.

Měsíc březen začne Verva výjezdem do Olomouce v úterý 1. 3.
V pátek se v posledním kole základní části střetne Litvínov doma s Vítkovicemi. Zápas má posunutý čas na 18:20 hodin vzhledem ke stejnému stanovenému času utkání v jednom kole.

Cíl HCVL zůstává opustit předposlední místo. Ztráta na něj se zmenšila jen o dva body, ale už je zároveň na dva týmy: Vítkovice a Pardubice. Pouze pokračující série výher, navazující na ty tři před přestávkou, by umožnila pomýšlet výš.

Na led začal již před přestávkou chodit Peter Jánský, za Most začal nastupovat Jakub Šrámek, v záloze je Radek Duda. Delší absence by neměla nastat u obránců Zbyňka Skleničky a Jiřího Guly, které zdatně zaskočil Kamil Černý z Mostu.

Připomeňme, že tři dny po základní části (7. března) začne předkolo play off a čtyři dny po ní (8. března) šestikolové play out mezi 11. až 14. týmem. Utká se v něm každý s každým doma a venku.

Play out skončí 25. března a o čtyři dny později se rozeběhne 12-ti kolová baráž. Hrát ji budou 13. a 14. tým po play out a první dva týmy (semifinalisté) WSM ligy. Každý s každým dvakrát doma a venku.