Michal Trávníček: „Věřím, že se to povede“

Proč je Litvínov v baráži?

„Špatná sezóna, co na to říct… Měli jsme jen pár záchvěvů. Žádnou šnůru, kdy bychom dlouhodobě sbírali body, jsme neudělali.“

V baráži jste podruhé, dá se na ni nějak připravit?
„Dá, ale je to jiné než play off. V baráži jde o všechno a je potřeba ze sebe také vydat úplně všechno. Nikdo nechce být u toho, kdy by měl Litvínov sestoupit. To určitě nikdo z nás nechce zažít.“

Pomohla mužstvu změna trenéra, jaká je teď chemie v týmu?
„To uvidíme až po baráži, jestli se to povede, a já věřím, že ano. Hodnocení se může dělat až po sezóně. Chemie v mužstvu je.“
----------------------------------------------
František Lukeš: „Rozhodovat bude každá chybička“

Dá se popsat ten důvod, proč je Litvínov v baráži?
„Asi jsme hráli špatně… Celou sezónu. Nevycházely nám konce zápasů, ztráceli jsme spoustu bodů.“

Zítra vás čekají Vary, vůbec – jsou nějaká specifika v přípravě na jednotlivé soupeře?
„Neřekl bych. Musíme se na to připravit jako na play off a tak i hrát. Každý dnes umí bruslit a bránit, zápasy budou vyrovnané a rozhodovat bude každá chybička.“

Nálada v mužstvu?
„Zatím dobrá. Musíme do toho vstoupit vítězně. Jak budeme vyhrávat, nálada se bude zlepšovat.“
----------------------------------------------
Viktor Hübl: „Myslet jen na to, co bude“

Nálada v mužstvu před tak důležitými zápasy?
„Teď už bojovná, jak vstupujeme do rozhodující fáze. Sezóna nestála za nic, ale musíme hodit všechno za hlavu a zachránit to.“

V čem jsou specifika baráže, co je pro ni potřeba?

„Hodit se do pohody, hlavně psychicky, to bude rozhodující nejvíc. Abychom po nějakém obdrženém gólu nebo něčem, co se nepovede, nebyli skleslí a věřili, že ta kvalita tady nějaká je. A prodat to na ledě. Doufejme, že to dobře dopadne.“

Proč je Litvínov tam kde je, dá se to popsat?

„Jak jsem říkal, my teď musíme hodit dosavadní sezónu za hlavu a myslet na ten konec. Hodnocení si můžeme nechat na potom. To je na vedení, aby sezónu vyhodnotilo, až skončí. My musíme myslet hlavně na to, co teď bude, a zachránit to.“
----------------------------------------------
Jiří Šlégr: „Kluci jsou nachystaní“

Proč se Litvínov dostal do baráže?
„Důvodů je spousta, analyzovat to samozřejmě budeme až po sezóně. Teď se musíme soustředit na baráž jako takovou, abychom udrželi extraligu. To, že jsme měli v průběhu sezóny poměrně dost zraněných je realita, ale my se nemůžeme ohlížet zpátky. Je potřeba dívat se dopředu.“

Nálada v mužstvu?

„Řekl bych napjatá, jako pokaždé po skončení základní části, po níž přichází buď play off, nebo play out a popřípadě baráž. Je tam takové to očekávání. Jak jsem viděl dnešní trénink, je tam nasazení, je tam chuť, myslím si, že kluci jsou nachystaní.“

Dá se nějak na barážová utkání připravit, fyzicky, psychicky?

„Vždycky se dá. Je to horší o to, že se nehraje o titulovou metu, ale o metu udržení se v extralize. Má to stejnou váhu, protože my v extralize určitě chceme zůstat, takže motivace pro mužstvo je – aspoň já to tak cítím – velká.“

Na co byste pozval fanoušky v utkání s Vary?

„Pozval bych je především na zápas, v němž jde o všechno. Aby nás přišli povzbudit, hlavně kluky, aby byla dobrá atmosféra. My věříme, že podáme dostatečně dobrý výkon a že se nám povede udělat fanouškovi radost.“