František Lukeš (narozen 25. září 1982) byl v minulé sezóně v součtu základní části, skupiny o umístění a baráže druhým nejproduktivnějším hráčem Vervy po Viktoru Hüblovi.

Juniorský reprezentant přišel do litvínovského dorostu a v juniorech byl jedním z nejproduktivnějších českých hráčů. V 18 letech odešel do zámoří.

V létě 2006 se po šesti letech vrátil a vybojoval si místo v kádru Litvínova. Rok na to vyhrál kanadské bodování týmu. V téže sezóně dostal i první reprezentační šanci.

Následující rok se stal nejlepším střelcem klubu, v dalších dvou sezónách nejproduktivnějším litvínovským hráčem.
V sedmém roce v Litvínově využil své stále se lepšící sehranosti s V. Hüblem ke své nejlepší extraligové sezóně (60 kanadských bodů).
V ročníku 2016/17 byl znovu nejproduktivnějším hráčem týmu.

30. prosince si poprvé v extralize zahrál proti mladšímu bratrovi Štěpánovi, brankáři Chomutova.

23. dubna 2015 rozhodl František Lukeš dvěma góly sedmý zápas finále play off s Třincem (2:0), čímž se nesmrtelně zapsal do klubové historie.