Jak se nyní cítíte – herně, zdravotně?
„Cítím se dobře. První zápas byl těžký, hrál jsem po dlouhé době, navíc jsem si po dlouhých letech musel zvykat na mřížku. Naposledy jsem s ní hrál v dorostu. Pořádně jsem neviděl puk, ale teď už je to dobré, i když celkově se to prý hojí až půl roku.“

Když si vybavíte tu situaci v Olomouci – udělal byste něco jinak?
„Kdybych nepřestal bruslit a šel jsem dál napadat toho hráče, asi by mě trefil maximálně do břicha. Ale zůstal jsem od něj dál a tak jsem myslel, že puk vyhodí třeba po skle, ne na mě. Pak už tomu nešlo zabránit, puk jsem ani pořádně nezahlédl.“

Stále se jako tým nemůžete vymotat z posledních příček tabulky. Kde je chyba?
„Nedaří se nám udělat šňůru úspěšných zápasů. Ale ani většině klubů okolo nás ne. Je to takové zvláštní, pořád jako na houpačce. Potřebujeme hru ustálit na vítězné vlně a vyhrát pár zápasů.“

Věříte si na postup do první "desítky" tabulky?
„Myslím, že mužstvo na to máme. Na osmé místo ztrácíme jen pět bodů... Jak říkám, potřebovali bychom vyhrát několik utkání za sebou.“

Poslední zápas před přestávkou v Praze proti Spartě jste zvládli. Byla o přestávce lepší nálada?
„Samozřejmě, vždycky po vítězném utkání je to lepší. V Praze nám to vyšlo, všechny přesilovky a podobně. Musíme na to navázat. Je to trochu těžké, teď jsme vyhráli a byla pauza. Potrénovali jsme a teď musíme začít zase stejně.“

Českou nejvyšší soutěž hrajete už nějaký ten pátek. Kdy se podle vás základní část rozhoduje – okolo Vánoc, v lednu? Nebo už na podzim, či až na jaře?

„Bývalo to tak, že se soutěž rozhodovala kolem Vánoc a letošek asi nebude výjimkou. V lednu je to pak nabité, spousta zápasů, navíc v únoru je dlouhá olympijská přestávka. Takže letos to bude asi v prosinci a v lednu. Nesmí nám to utéct.“

Máte spočítáno, kolik bodů schází na play off? 75 je jistota…
„Ano, čtyřicet bychom ještě měli udělat. Pořád je to vyrovnané, totéž vlastně platí i pro řadu ostatních týmů.“

Do konce roku schází ještě pět kol. Také na Vánoce, konkrétně na Štěpána, se bude hrát. Co na to hráči a jejich rodiny?

„Každý rok takhle hrajeme, nemám s tím problém. Na Štědrý den máme volno, pětadvacátého je trénink. Jsme doma, takže mi to problém nedělá. Jsem zvyklý.“