Nejširším trenérským týmem z extraligových klubů disponuje momentálně pardubické Dynamo. K trojici Mikeska, Rohlík, Beran připočtěme ještě šéftrenéra klubu, konzultanta A-týmu a trojnásobného mistra světa Vladimíra Martince.
Předchůdce na střídačce HCDP Peter Draisaitl byl 20. září po pěti zápasech odvolán.

Špatný start do sezóny v podobě pěti porážek (z toho tři byly o gól) si vynutil i další změny.
Prvního tříbodového vítězství se fanoušci Východočechů dočkali až v 10. kole nad Karlovými Vary. Do tohoto víkendu zůstala výhra po šedesáti minutách osamocená.

V pátek červení přetlačili Plzeň, ve třetí části otočili stav z 1:2 až na konečných 4:2. Proto pozor na ně!
Postavení v tabulce nesmí mýlit, aktuální rozpoložení týmu po toužebně očekávané výhře, navíc získané góly v 58. a v 59. minutě, špatné nebude.

V kanadském bodování Pardubic se daří cizincům, Kanaďanovi Tyleru Redenbachovi (4+4) a americkému obránci Nicholasi Schausovi (1+7). Ten ale dostal za "sekeru" v utkání se Zlínem stop na čtyři utkání a i v neděli v Litvínově bude chybět.

V kádru Dynama jsou ještě další tři Kanaďané, brankář Mawwell, obránce Leduc a útočník Mallet.

Sluší se poznamenat, že Pardubice jsou spolu se Spartou a Litvínovem jediným klubem, který od roku 1959 nikdy neopustil nejvyšší soutěž. Patří tedy k nejtradičnějším soupeřům žlutočerných.

Protivníkem HCVL byly i loni na jaře při spanilé jízdě za titulem. Ve čtvrtfinále play off uspěl Litvínov poměrem 4:1 na zápasy.

Verva se v pátek pasovala s dosud největší marodkou v sezóně. K Petráskovi a Frolovi (oba už se objevili na ledě, Petrásek ve výstroji), Pavlíkovi (mohl by být po neděli) a Martynkovi (delší nemoc, v pondělí bude propuštěn do cca měsíčního domácího léčení), přibyl z tréninku zraněný Kubát. Jeho absence nebude dlouhodobá, možná by mohl být k dispozici už v neděli.

Přes oslabení z toho byla další výhra! Ani ten jeden ztracený bod asi nakonec nikoho vzhledem k vyrovnanému průběhu zápasu příliš nemrzel.

Do sestavy se naopak vrátil útočník Richard Nejezchleb. A byl to návrat vydařený. Spolu s Lukešem (0+2) zaznamenal dva kanadské body (1+1).

Lídr produktivity týmu František Lukeš vyskočil už na třetí příčku kanadského bodování Tipsport extraligy.
Viktor Hübl se po sedmém zásahu dělí o čelo střelecké tabulky.
Jaroslav Janus, základní kámen vítězné série, je třetí v úspěšnosti zásahů.

Před týmem stojí v neděli další výzva. Nejen vyhrát pošesté v řadě a třeba i zaútočit na čtvrté či dokonce třetí místo v tabulce, ale hlavně - získat další body.