Bez střelce Strapáče (dosud pět gólů) se musí obejít Hanáci. Dostal trest za zákrok na vítkovického tvrďáka Výtiska, původně čtyřzápasový, poté byl o jedno utkání snížen.

Olomouc má v kádru dva hráče, kteří v minulosti působili v Litvínově. Útočníka Marka Laše (ten dokonce ve dvou krátkých periodách, v sezónách 2011-12 a 2013-14) a Jana Eberleho.
Eberle naskočil ve žlutočerném dresu v jediném utkání, za to v hodně památném – v rozhodujícím sedmém zápase finále play off 2015 v Třinci (2:0).

Na páteční zápas se Olomoučtí připravovali již od neděle, v úterý na rozdíl od Vervy nic nedohrávali ani nepředehrávali.
Obhajují skvělé páté místo z minulého ročníku, kdy z dvaapadesáti utkání vytěžili 85 bodů. Ve čtvrtfinále je pak zastavila čtvrtá Plzeň (4:1 na zápasy).

V minulé sezóně Litvínov "Moru" ani jednou neporazil za tři body. Letos se mu to povedlo hned v prvním zářijovém duelu na Hané poměrem 3:1 (góly R. Hanzl, V. Hübl, J. Černý - Knotek).
Autor jediné branky červených je aktuálně s šesti góly nejlepším střelcem týmu.

V brance je opět jasnou jedničkou gólman Branislav Konrád. Postaví se ve slovenském souboji proti Jaroslavu Janusovi?

Verva v dosavadních čtrnácti utkáních letošní Tipsport extraligy jen čtyřikrát nebodovala a bude usilovat již o osmé vítězství v řadě.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
V neděli míří HCVL k dalšímu zápasu do Zlína, bude to pro tým první utkání venku po patnácti dnech.
Povede se vstup do druhé čtvrtiny?