Nejprve tým čeká odveta v Karlových Varech (čtvrtek 17:30, vstupné 50 korun) a pak dva zápasy v sobotu a v neděli ve Švýcarsku. Hráči se v nadcházejících třech utkáních pravděpodobně protočí, k dispozici je stále celý širší kádr.

Žlutočerní nastoupí třikrát mimo domácí led, přičemž duely v Bielu a v Sursee s Ambri-Piotta budou dosud nejtěžší prověrkou zatím početného týmu.
(Více o nich a o turnaji Lehner Cup přineseme v pátek dopoledne).

Varská Energie se v úterý v Litvínově prezentovala sympatickým výkonem. K tradiční houževnatosti přidala i hokejovost a i když už se dvakrát zdálo (po gólech Vervy na 2:1 a 3:2), že zápas ztratí, dokázala v závěru druhé i třetí třetiny vždy vyrovnat.

Fauly? Jen tři, dvakrát držení protihráče a jednou krosček. Čtvrtý trest byl za příliš mnoho hráčů na ledě. Pomyslný bod za bojovnost byl pak pro Západočechy celkovou odměnou za předvedený výkon. Doma se jistě budou chtít před svými fanoušky (fandili týmu i na severu Čech) vytáhnout ještě víc.

Nedovolené zákroky Vervy obstaral v úterý všechny obránce Karel Kubát, zároveň hodně aktivní v ofenzívě. Všechna oslabení tým ubránil, jednu přesilovku (dvojnásobnou) využil.

HCVL měl zápas vyhrát, soupeře ve většině času přehrával, i když i Pešoutovi svěřenci měli dobré pasáže. V koncovce se tým nakonec prosadil také jen třikrát.

V nájezdech se dobře ukázal Nicholls, ne příliš robustně působící, ale šikovný kanadský pravák, kterému by gól měl pomoci usnadnit hokejovou aklimatizaci v novém týmu a klubu.

Do Švýcarska je v plánu jet s o něco širším něž běžným zápasovým kádrem (cca 14 útočníků).