Vše ostatní je rozhodnuté: do baráže propadly celky Jihlavy a Litvínova, zachránily se a sezóna v pátek skončí pro Chomutov a Mladou Boleslav.

Kdyby Verva v posledních dvou kolech předstihla Jihlavu, mohla začít v prvních třech kolech baráže dvakrát doma místo dvakrát venku (venku bude hrát ve 2. a 3. kole).
Po dvou výhrách nad Duklou byl odstup už jen jeden bod, ale po porážce s Chomutovem a vítězství Jihlavy nad Mladou Boleslaví je před posledním kolem o 13. místě rozhodnuto.

Ale to hlavní teprve přijde. Po pátku se v úterý začne od nuly.
Baráž je dlouhým maratónem tuctu zápasů pro každého, kde ani dobrý, ani špatný start nemusejí nic znamenat.
V úterý 27. března to vypukne!

Ke třem známým účastníkům závěrečného turnaje (Jihlava, Litvínov, Karlovy Vary) přibylo v úterý Kladno. Může nasadit do hry i Jaromíra Jágra, bez nějž (respektive bez jeho celozápasové účasti) v Českých Budějovicích čtyřikrát zvítězilo (jednou v základní části a třikrát v play off).

Pro Vervu je páteční duel dohrávkou. Možností dát také příležitost hráčům širšího kádru a v neposlední řadě: u několika hráčů dosbírat potřebný počet patnácti startů.

Pokazí žlutočerní Bruslařům rozlučku se sezónou?

Litvínov má Boleslavi oplácet porážku 3:2 v prodloužení z 9. března. V základní části Středočechy třikrát zdolal: 6:3, 2:0 a 4:3p. Prohrál jen první utkání v září venku 0:2.

V týdnu se začal s mužstvem znovu připravovat útočník Jiří Doležal. Po delší pauze pomalu začal minulý týden na ledě trénovat obránce Jiří Hunkes.