„Je to hráč, který se v létě pokoušel dostat do kádru prvního týmu Soči v KHL a poté projevil zájem zkusit český hokej," uvedl generální manažer HCVL Robert Kysela.

"Potýkáme se s poměrně velkou marodkou v kádru A-týmu i juniorky, navíc pokračuje WSM liga a máme tak omezenou možnost střídavých startů," vysvětlil.

"Babintseva máme v Litvínově na zkoušce a ta by možná ještě pokračovala, ale trenérům se jevil dobře a tak nyní i vzhledem k uvedeným skutečnostem dostane šanci. Je využitelný jak pro Litvínov, tak pro Most,“ dodal Kysela.

Semjon Babintsev odehrál letos v Soči osm zápasů v KHL (zaznamenal jednu asistenci). Předtím několik let působil v zámoří, zejména v OHL. V ročníku 2014/15 zde v 54 zápasech za klub Mississauga Steelheads zaznamenal 46 bodů (18 + 28).

V Litvínově by měl dnes obléci dres s číslem 92.