Po dvou porážkách s Jihlavou jsou fanoušci trochu zneklidněni, jaký bude další vývoj baráže. Čím byste je uklidnil?
„Výkon v posledním zápase vůbec nebyl špatný, přestože výsledek tomu nakonec neodpovídal. Vytvořili jsme si množství kvalitních šancí, které jsme bohužel neproměnili. Musíme u aktivní hry zůstat, ale nesmíme být tolik vylučovaní. Když budeme hrát pět na pět, jsme jednoznačně lepší mužstvo.“

V prvních čtyřech kolech baráže jste měli 7-8 vyloučených v zápase. Je to moc? Pracujete s hráči na zlepšení v tomto ohledu?
„Je to jednoznačně moc. Apelujeme na tuhle věc, mluvíme o tom s hráči, musíme na to klást ještě větší důraz. To se pak porážíme sami. Jsme jedno mužstvo, proto v tomto ohledu apelujeme na všechny hráče, ne jenom na konkrétní osoby, které to dělají. Ti to moc dobře vědí, zejména ti zkušení. Musíme jít do příštího zápasu s čistou hlavou a s tím, že těch faulů bude co nejméně.“

Osm vstřelených gólů ve čtyřech zápasech je naopak málo, souhlasíte?
„Málo to určitě je, ale je to také o tom, jak soupeři hrají. A snažíme se o to i my. Hra je založená především na obraně. Ať hrajete baráž, nebo se podíváme na zápasy v play off, všechna mužstva mají hru založenou především na dobré obraně. Proto nemůžeme očekávat, že bude padat hodně gólů, pokud se nějaké mužstvo nezblázní a neotevře hru. Musíme být trpěliví, hrát klidně na výsledek 1:0 a čekat na soupeřovu chybu.“

Máte před sebou víkend, v němž se utkáte s týmy z WSM ligy. V čem jsou jiné než Jihlava, je tam nějaký rozdíl?
„Zastávám názor, že bychom se měli soustředit hlavně sami na sebe, nepřemýšlet o tom, zda hrajeme s extraligovým mužstvem nebo s týmem z WSM ligy. A podat takový výkon, abychom porazili kohokoli. To je náš cíl.“

S Vary už jste hráli, co vám ukázal tento zápas? Jaké je to mužstvo?
„Velice kvalitní, výborně bruslí, má to opřené o kvalitního gólmana. Nicméně se nám podařilo naší trpělivostí počkat si na jejich chyby a doma vyhrát. U sebe budou hrát určitě trochu jinak, ale jak jsem řekl, musíme jít do zápasu s trpělivostí, týmovým duchem a urvat tam tři body. “

Jak byste pozval fanoušky v neděli na domácí zápas s Kladnem?
„V Litvínově to vždycky bylo tak, že nám fanoušek věřil i v dobách špatných. Budu proto doufat a věřit, že tomu tak bude i teď. Přál bych si, aby ten barák byl zase naplněný, aby se vytvořila taková atmosféra, že budeme mít pocit, že jsme v play off a ne v baráži. A že tady Kladno porazíme.“

Bylo to v tomhle ohledu v pořádku už v prvním zápase doma s Vary?
„Řekl jsem to jako první věc na tiskové konferenci hned po zápase, že chci poděkovat především fanouškům za atmosféru, kterou vytvořili. Fanoušci za námi stojí a já věřím, že to tak bude i v dalších zápasech. Přijďte nás znovu podpořit!“