Jak probíhá příprava týmu v olympijské přestávce, v čem je jiná?
„Oproti normálnímu sezónnímu režimu tam byly v úterý a ve čtvrtek dvoufázové tréninky. A ranní tréninky mají délku zhruba devadesát minut s úpravou, jsou delší.“

Na co jste se v pauze zaměřili?
„Kondice, to je jedna ze zásadních věcí. Cvičení na ledě i po tréninku nebo na závěr tréninku máme teď hodně směřované do kondice. V těchto čtrnácti dnech máme ještě možnost se kondici více věnovat.
Na co jsme se ještě konkrétně zaměřili? Hra v obranném pásmu. Střední pásmo, obrana v něm. A napadání, forček v útočném pásmu. Hlavně na těchto třech herních věcech se snažíme zapracovat.“

Zdravotní stav?
„Dalo se to dohromady. Máme teď k dispozici vlastně všechny hráče, samozřejmě kromě obránců Sørvika, který je na olympiádě (Norsko bude hrát osmifinále play off se Slovinskem, pozn. red.) a dlouhodoběji zraněného Hunkese. Trénují Petrásek, Vandas, Černý, který už předtím na konci naskočil.
Ted je to o tom, jak dáme mužstvo dohromady, jak to poskládáme. Tuhle situaci jsme nezažili vlastně už dva měsíce. Máme trochu přetlak a je potřeba to smíchat tak, aby mužstvo fungovalo. I k tomu nám teď poslouží dva přípravné zápasy.“

Co ještě čekáte od utkání s Chomutovem?
„Především už naběhneme  na ten režim, kdy se nejen trénuje, ale je tam také už i ten zápas. Utkání je vždycky lepší než trénink, ani nejkvalitnější trénink zápas nenahradí.
Je dobře, že nemusíme cestovat, že hrajeme s blízkým soupeřem. Nejsme zastánci nějakých týdenních soustředění ve Švýcarsku a podobně, v naší situaci by nám to nic dobrého nepřineslo.
Po uzdravení marodky chceme znovu najít složení týmu, které by mohlo fungovat.“