Vítězství doma nad Spartou a dva dny na to v Olomouci navnadila fanoušky. Pokud by mužstvo zvládlo i finiš před přestávkou v 19. a 20. kole, bylo by nyní v tabulce v první „desítce“. Po dvou porážkách je z toho pád na poslední místo.
-----------------------------------------------------------------------
Jak to vypadalo ze základního pohledu v jednotlivých činnostech?

Do sedmnácti z dosavadních dvaceti utkání zasáhl Michael Petrásek a nevedl si špatně: navzdory současnému postavení mužstva je v hodnocení extraligových gólmanů podle úspěšnosti zásahů na pátém místě.
Pavel Kantor plní roli dvojky, nastoupil zatím čtyřikrát.

Obrana, defenzíva
Na stejné úrovni či horší než Litvínov jsou co do počtu obdržených gólů (přihlíženo i k počtu odehraných zápasů) Jihlava, Liberec, Sparta, Chomutov a Pardubice.
Mohlo by to být lepší, nicméně zdá se, že tam bota tolik netlačí.

Útok, ofenzíva
Je nejhorší v soutěži. I týmy, které odehrály o zápas méně, nastřílely více gólů než Verva. Litvínovu schází výraznější kanonýr, po dvaceti kolech mají nejlepší střelci (Lukeš, Černý, Jánský, Gerhát) na kontě jen po čtyřech brankách. Negativně se promítla i zranění (Hübl, Jánský, Nejezchleb, nyní Lukeš).
Dobrou sérii drží Brian Ihnačák, po svém příchodu do Litvínova bodoval ve všech šesti zápasech (3+3).
------------------------------------------------------------------------
Po nedělním zápase a dvoudenním volnu se Litvínov začne připravovat na druhý, říkejme mu předvánoční extraligový blok.
Do druhé reprezentační přestávky se odehraje deset kol, základní část se v něm tedy zhoupne už do své druhé poloviny.

Po aktuální pauze čekají tým čtyři zápasy během sedmi dnů. Už start příští středu proti Mladé Boleslavi bude důležitý.

V rychlém sledu pak bude Litvínov zajíždět v pátek k derby do Chomutova (15:30) a pak odehraje dva pravděpodobně „šestibodové“ zápasy: v neděli přivítá pod Krušnými horami Jihlavu (15:30) a v úterý pojede do Pardubic (18:00).

Začíná se vlastně znovu. Odstupy nejsou velké a dvaatřicet zápasů je slušná porce na to, aby se s postavením v tabulce dalo něco udělat.