A také souboj o "šestku" má tým ve svých rukou.

Před pauzou Litvínov prohrál přímý souboj o čtvrtou příčku v Hradci, hned po ní se napřímo utká o místo páté s Kometou Brno.

Hlavní je ale náskok na sedmý Chomutov. Ten se jak v pátek, tak v neděli o jeden bod snížil, ale lepší tři body (plus čtvrtý za úspěšnější vzájemnou bilanci), než nic.

Ve hře jsou stále také Vítkovice, i přes poslední porážku v Mladé Boleslavi. Ztrácí na 6. místo osm bodů, ale mají zápas k dobru.

O poslední dva zápasy HCVL se rovným dílem rozdělili brankáři Michael Petrásek a Jaroslav Janus.
Stoupá hvězda útočníka Martina Hanzla, jako jediný se trefil v obou víkendových zápasech a se 13 góly začíná stíhat vedoucí duo Lukeš - Hübl (oba mají na kontě po 16 gólech).

Extraligové stadióny nyní na devět dní hokejem nejvyšší soutěže osiří. Za to závěr bude kvapíkem, sedm kol se odehraje za pouhých 17 dnů.

Největší tlačenice je okolo desáté příčky. Z postupového místa v neděli vypadl Zlín, naopak prodrala se tam Mladá Boleslav. A pozor na Olomouc, ztrácí jen tři body a má o utkání méně.

Litvínov zamíří ve finiši třikrát ven, zatímco doma se představí čtyřikrát.
21 bodů je v sázce pro většinu týmů – to je ještě velká porce na určitější prognózy.

Na pokračování soutěže se žlutočerný tým začne připravovat ve čtvrtek.